Wednesday , 1 April 2020 / چهارشنبه , ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

ضدیخ اورست

تنها ضدیخ دارای نقطه انجماد 43- درجه سانتیگراد.

ضدیخ اورست

تنها ضدیخ دارای نقطه انجماد ۴۳- درجه سانتیگراد.

ضدیخ :

ضدیخ ترکیبی است ازگلیکولها که درواقع الکلهای سنگین هستند به همراه ترکیبات خاصی که علاوه بر خاصییت پایین آوردن نقطه انجماد خواص ضدخوردگی ضدرسوب وضدجوش را به ضدیخ میدهند. تفاوت ضدیخ ها در نوع فورموله کردن این ترکیبات است که خودش را نشان میدهد. اکثر ضدیخ ها یخ نمی زنند چون ماهییت گلیکولها این است که در ترکیب با آب یخ نکنند.

اما چه موقع ضدیخ یخ میزند؟

هنگامی که با آب خیلی رقیق شود و زیر بیست وپنج درصد ضدیخ برسد وفقط رنگ مشاهده میشود . درغیر اینصورت فقط طبق جدول روی ظرف ضدیخ یخ میزند .

ضدیخ مرغوب راچگونه باید تشخیص داد ؟

  • اکثر تصورات عامیانه درخصوص ضدیخ متاسفانه اشتباه است و عده ای دسته بندی میکنند که فلان ضدیخ روغنی وفلان برند الکلی و… تمامی ضدیخ های موجود پایه گلیکولی هستند وتشخیص ظاهری ضدیخ مرغوب خیلی مشکل است و با چند راهکار ساده میتوان باکیفییتها را از ضدیخ های بی کیفییت تشخیص داد و یا در آزمایشگاه دقیق میتوان تشخیص داد.
  • یکی ازموارد مهم ، ظاهر ضدیخ است هرقدر ضدیخ غلیظ تر باشد نشان میدهد مرغوبتر است ولذا ضدیخ هایی که خیلی شبیه آب از نظر رقیق بودن هستند کیفیت پایینتری دارند.
  • ازعلایم دیگر ضدیخ خوب بدون بو بودن آن است ، ضدیخ نباید بوی زننده وتیز داشته باشد ، اگر ضدیخ بو داشته باشد نشان دهنده آن است که از مواد بازیافتی در ساخت آن استفاده شده است.
  • تست نقطه انجماد: ضدیخ خالص یخ میزند!!! البته برای عده زیادی عجیب است وخیلی ها این قضاوت نادرست را داشته اند اما بایستی بدانیم ضدیخ خالص باید درمحدوده هیجده درجه زیر صفر یخ بزند واین یکی از علامتهایی است که نشان میدهد ضدیخ آب ندارد، ضدیخ زمانی یخ نمیزند که با آب مخلوط شود وبه تنهایی یخ میزند.

ضدجوش :

ضدیخ اورست علاوه بر استفاده به عنوان ضدیخ در فصول سرد سال ,در واقع بطور همزمان یک عامل قوی ضدجوش و ضد زنگ و خوردگی نیز می باشد که به این ترتیب درتمام فصول سال به بهترین نحو از تمام قسمتهای سیستم خنک کننده موتور خودروها محافظت بعمل می آورد.
یک ضدیخ و ضدجوش مناسب بایستی بر اساس آخرین دانش فنی روز فرموله شده و مطابق با استانداردهای BS6580 , ASTM D-3306 و استاندارد ملی ایران به شماره ISIRI-338 تولیدگردد.

ویژگیهای یک ضدیخ و ضدجوش مناسب :
حاوی جدیدترین مواد ضد خوردگی با قدرت محافظت بالاتر برای قطعات با جنسهای متفاوت شامل چدن, آلومینیوم , برنج, مس و…
سازگار با تمامی قطعات لاستیکی و پلاستیکی سیستم و خنک کننده خودروها.
دارای بالاترین قابلیت انتقال حرارت و پایداری در شرایط عملیاتی.
دارای قابلیت کارکرد طولانی مدت.

صفحه اینستاگرام صنایع شیمیایی شاهی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

'